Maraton Pisania Listów Amnesty International już za nami


Z całą odpowiedzialnością za słowa możemy ogłosić sukces tegorocznej edycji Maratonu. Razem z nami listy napisało ponad 200 osób. Mogliście nas zobaczyć w TVP Łódź, usłyszeć w radiu Łódź i Żak oraz przeczytać o akcji w Gazecie Wyborczej i Dzienniku Łódzkim, a to jeszcze nie wszystko.

 

Po raz drugi spotkaliśmy się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, żeby wspomóc bohaterów tegorocznej edycji Maratonu Pisania Listów. Każdy kto odwiedził nas w piątek, mógł napisać list w obronie aktywistów walczących o wolność, swobody obywatelskie, a przede wszystkim skazanych za pomoc innym ludziom. W tym roku stanęliśmy w obronie między innymi Olega Seńcowa, ukraińskiego reżysera filmowego, który nocą z 10 na 11 maja 2014 roku został zatrzymany przez funkcjonariuszy rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Liu Ping, aktywistki walczącej o przestrzeganie praw człowieka, którą skazano w 2014 roku na 6,5 roku więzienia za organizowanie wydarzeń nawołujących chiński rząd do podjęcia walki z korupcją. A także Daniela Quintero, którego członkowie wenezuelskiej gwardii narodowej aresztowali i ciężko pobili gdy wracał do domu z demonstracji oraz wielu innych, których historie możecie poznać klikając w link.

Historie bohaterów akcji

Ludzie listy piszą, zwykłe… w tym przypadku są to jednak listy niezwykłe, ponieważ mają moc sprawczą. Czy słowo w dzisiejszym świecie ma w ogóle jakieś znaczenie? Wydawać by się mogło że niewielkie. Nic bardziej mylnego. Dzięki światowej inicjatywie Amnesty Interantional co roku udaje się pomóc lub poprawić los kilkunastu osób.

Wasze ogromne wsparcie , wszystko, co robicie dla mnie, podniosło mnie na duchu. Dziękuję bardzo wam i wszystkim, którzy byli po mojej stronie w tym trudnym czasie – powiedział Hakan Yaman z Turcji, bohater Maratonu Pisania Listów w 2013 r.

W poprzedniej edycji na całym świecie napisano ponad dwa miliony apeli. W tym roku razem z nami pokazaliście, że wam też nie jest wszystko jedno i że warto pomagać innym. Napisaliście prawie 300 listów w obronie praw człowieka za co serdecznie wam dziękujemy.

Media o naszej akcji…

TVP Łódź, od 6:05

Maraton w Łódzkich Wiadomościach Dnia

Gazeta Wyborcza

Gazeta.pl o Maratonie

Dziennik Łódzki

Dziennik o Maratonie

Zajrzyjcie na nasz FP, gdzie znajdziecie zdjęcia z Maratonu.

Nasza galeria zdjęć

 

Mslo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s